Jakie włosy są najlepsze do przedłużania?

Jakie włosy są najlepsze do przedłużania? Syntetyczne, a może naturalne włosy dziewicze? Zabieg przedłużania i zagęszczania włosów, pokochały kobiety na całym świecie. Jest to prosty sposób na osiągnięcie fryzury niczym z okładki gazet. O ile dla jednych może być zwyczajną zachcianką, dla innych często okazuje się ratunkiem. Niestety przypadki łysienia, nawet u pań zdarzają się coraz częściej. Stres, choroby cywilizacyjne — to wszystko wpływa negatywnie na stan i ilość naszych włosów. Decydując się na zabieg przedłużania lub zagęszczania włosów, niekiedy zastanawiamy się, jakie włosy będą najlepsze do przedłużania i dlaczego. Oto odpowiedź.

fot. pixabaycom | cc0

Rodzaje włosów do zabiegu przedłużania

Udając się do profesjonalnego salonu, który na co dzień trudni się w przedłużaniu i zagęszczaniu włosów, nie będziemy mieli wielkiego wyboru rodzajów pasm. Dlaczego? Ponieważ doświadczony fryzjer, dbający o swoje dobre imie nie zrobi nam krzywdy i zaproponuje przedłużanie wyłącznie za pomocą naturalnych włosów dziewiczych. Są to nigdy niefarbowane włosy, które nie przechodziły także żadnych zabiegów inwazyjnych. Nie były prostowane, rozjaśniane, czy kręcone. W związku z tym cechują się świetną jakością. Wyglądają niczym nasze włosy, nie odróżniając się od naturalnych pasm. Jest to możliwe, ponieważ nawet w przypadku problemu z doborem idealnie pasującego koloru, włosy te można bez obaw pofarbować. Są to również włosy wielokrotnego użytku, które posłużą nawet przez 3 lata. Włosy naturalne dziewicze jest to zatem jedyna opcja, jeżeli chcemy trwale zmienić swoją fryzurę.

Włosy syntetyczne — kiedy możemy się na nie zdecydować?

Włosy syntetyczne niestety są dość widoczne, jeżeli zdecydujemy się na doczepy z ich użyciem. Są często bardzo błyszczące i posiadają całkiem inną strukturę niż włos naturalny. Poza tym włosów syntetycznych nie możemy poddawać zabiegom fryzjerskim. Nie możemy ich malować, prostować, kręcić, czy niekiedy nawet wiązać. Są to włosy jednokrotnego użytku. Jedynym rozwiązaniem, gdy nie dysponujemy odpowiednimi środkami, a marzymy o bujnej czuprynie jest stosowanie doczepów z włosów syntetycznych na konkretne okazje. Po zakończonej imprezie, należy je natymiast zdjąć. Żaden salon fryzjerski nie zaproponuje nam trwałego przedłużania włosów z pomocą syntetycznych kosmyków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *