Polerowanie włosów

Polerowanie włosów to profesjonalny zabieg fryzjerski, który pozwala na pozbycie się rozdwojonych końcówek włosów bez skracania ich długości. Uszkodzona struktura pasm powoduje rozczepianie się włosów, wyglądają nieestetycznie, są suche i łamliwe. Wpływają na to liczne czynniki zewnętrzne takie jak suszenie i prostowanie, rozjaśnianie, czy koloryzacja włosów.

Często widzimy, że kondycja naszych włosów mocno pogorszyła się po okresie letnim, szczególnie jeśli miały kontakt ze słoną, morską wodą. Pierwsze, o czym wtedy myślimy, to ścięcie rozdwojonych końców. Niestety, zwykły zabieg strzyżenia może nie rozwiązać problemu, włosy mogą zacząć rozdwajać się na całej długości. Tym samym idealnym rozwiązaniem będzie polerowanie włosów.

Polerowanie włosów Lublin

fot. pixabay.com | cc-0. Zobacz również Keratynowe prostowanie włosów

Jak poleruje się włosy?

Innowacyjna metoda zwana również odkurzaniem włosów to ratunek dla rozdwojonych końców. Aby ją wykonać, konieczne jest posiadanie specjalnej maszynki z nakładką, którą często wyposażono również w pojemnik na usunięte fragmenty włosów. Jak wygląda zabieg polerowania włosów? Na początku fryzjer dzieli włosy na równej objętości pasma. Bardzo ważne jest, by włosy były idealnie gładkie, dlatego, jeżeli zabieg wykonywany jest na włosach kręconych, są uprzednio prostowane.

Następnie pasmo po paśmie włosy trafiają do maszynki, którą fryzjer przesuwa od nasady po końcówki włosów. Specjalna nasadka, znajdująca się w maszynce usuwa tylko powyginane i odrastające nieestetycznie kosmyki. Jeżeli włosy nie były znacząco zniszczone, zostają skrócone zaledwie o około 3 mm.

Ile kosztuje polerowanie włosów?

Na to ile kosztuje zabieg polerowania włosów, wpływa kilka czynników. Jednym z nich jest długość i rodzaj włosów, a drugim region, w jakim wykonywany jest zabieg. Zależnie od salonu, ceny wahają się od 50zł do 400zł. Zabieg polerowania włosów nie należy więc do najtańszych.

Efekty polerowania włosów

Efekt polerowania włosów widać od razu. Włosy są miękkie, gładkie i pełne blasku. Rozdwojone końce znikają, pasma są łatwiejsze do ułożenia. Należy jednak pamiętać, że jeżeli nasze włosy są mocno spalone, zniszczone i połamane powyżej 1 cm, to często polerowanie nic nie da. To zabieg poprawiający wygląd i kondycję rozdwojonych końców. Jeżeli są spalone, lepiej je ściąć.

Jak długo utrzymują się włosy po polerowaniu?

To, jak długo utrzymuje się efekt polerowania włosów, zależy od indywidualnych uwarunkowań. Przede wszystkim od stanu włosów przed zabiegiem i od tego, jak pielęgnujemy je po zabiegu. Przeważnie efekt polerowania utrzymuje się przez 5 miesięcy. Gdy są szczególnie słabe 3 – 4 miesiące. Jak pomalować włosy po zabiegu polerowania? O włosy po polerowaniu należy szczególnie dbać. Zaleca się stosowanie masek, odżywek i szamponów odżywczych. Unikajmy również farb o nieszczególnym składzie, wybierajmy te bez amoniaku. Włosy można pomalować po odczekaniu 48 godzin.

Polerowanie włosów Lublin

Polerowanie włosów Lublin – salony fryzjerskie świadczące usługę polerowania w Lublinie.

polerowanie włosów lublin

zobacz również: Keratynowe prostowanie włosów Lublin